چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد؛ استراتژی هوشمندانه دولت برای حمایت از کالای ایرانی

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  ضمن بازيد ازشهرک صنعتی عباس آباد با بیان اینکه دولت با یک استراتژی هوشمندانه برای کنترل و حمایت از کالای ایرانی وارد عمل شده است، اظهار کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، کسانی که کالای ایرانی تولید می کنند در کنار بازاریانی که کالای ایرانی را می فروشند انسان های با شرافتی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند

به گزارش روابط عمومی ، صادق نجفی در جریان بازدید از واحدهای صنعتی عباس آباد از حمایت سازمان صنایع کوچک از کمپین حمایت از تولید ملی خبر داد و گفت: اینکه تولید ملی تاکنون به طور شایسته مورد توجه قرار نگرفته است دلایل مختلفی دارد که بخشی از آن مربوط به کالای با کیفیت پایین و بخش دیگر مربوط به موضوع قاچاق است.

  نجفی با بیان اینکه استفاده از کالاهای ایرانی حتی شامل پوشاک مورد استفاده افراد هم می شود اظهار کرد: مبارزه با قاچاق برای کشور هزینه های زیادی داشته و مردم با  استفاده از کالای ایرانی می توانند از این حرکت بزرگ حمایت کنند. وی افزود: کمپین حمایت از تولید ملی با پشتیانی تمامی بخش های دولتی و خصوصی مواجه شده است و امیدواریم در رونق اقتصادی موثر باشد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: بخشی از مشکلات واحدهای صنعتی شهرک صنعتی عباس آباد مربوط به توزیع برق است که امروز پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار دادیم و بخش دیگری از مشکلات مربوط به مسائلی مانند مالیات بر ارزش افزوده و تامین اجتماعی است که در دولت برای آن ها چاره اندیشی می شود.

 نجفی گفت: واحدهای با کیفیتی در این شهرک صنعتی فعالیت می کنند که در صورت رفع مشکلات می توانند ظرفیت اشتغال خود را افزایش دهند.

 وی افزود: باوجود مشکلاتی که کارآفرینان صنعتی دارند اگر مسئولان در کنار آن ها باشند و با اراده از آن ها حمایت کنند ظرفیت های غیرفعال صنایع کوچک فعال می شود.

نجفی در ادامه با حضور در نشستی مشترک با اعضای هیئت مدیره شهرک صنعتی عباس آباد و برخی از تولیدکنندگان مشکلات و موانع تولید در این شهرک را بررسی کرد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست از تفویض کلیه اختیارات مربوط به اداره شهرک های صنعتی به مدیران داخل شهرک های خبر داد و گفت: این اختیارات در حوزه های مختلف مانند صدور پروانه ها به مدیران شهرک واگذار می شود و این موضوع را به زودی ابلاغ می کنیم. نجفی گفت: شهرک های صنعتی باید از درون اداره شوند و تنها نظارت بر امور و راستی آزمایی بر عهده سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی باشد.

در ادامه نشست مشکلاتی موضوعاتی از جمله کسری 200 مگاواتی برق در شهرک صنعتی عباس آباد مطرح شد که دستورات لازم برای تامین کسری برق صادر شد. نجفی همچنین بر تصحیح آسفالت و لکه گیری معابر شهرک تاکید کرد و گفت: شرکت خدماتی موظف است مشکلات مربوط به راهسازی شهرک را تا آخر اردیبهشت ماه سال آینده برطرف کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با تاکید بر رعایت الزامات محیط زیستی در شهرک های صنعتی گفت: ساماندهی تصفیه خانه شهرک صنعتی عباس آباد باید پیگیری شود.

 وی با بیان اینکه  مسائل محیط زیستی جای کوتاه آمدن و ترحم کردن ندارد و باید جدی گرفته شود، اظهار کرد: امیدواریم بر اساس زمانبندی مشکلات تصفیه خانه تا مهر ماه حل شود.

گفتنی است، نجفی در جریان حضور در شهرک صنعتی عباس آباد از واحدهای صنعتی مهرپویان بهداشت (تولیدکننده تجهیزات پزشکی)، گلسو ایمان (تولیدکننده کاشی و سرامیک)، ریخته گری صدرا ذوب و مرکز طب کار شهرک صنعتی عباس آباد بازدید کرد.


٠٩:٢٨ - شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٩٨    /    تعداد نمایش : ٥٨٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: