چاپ        ارسال به دوست

برپایی یازدهمین نمایشگاه سنگ ایران در نیم ور محلات با حضور معاون سازمان صنایع کوچک

یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور  محلات با حضور فرشاد مقيمي«معاون سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران» افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي، فرشاد مقيمي در حاشيه اين نمايشگاه گفت : در راستاي رسالت سازمان، نمايشگاه سنگ يكي از محصولات خدمات سازمان صنايع كوچك بوده  كه در فرايند توسعه خوشه ها يكي از الزامات و نيازمنديهاي توسعه بازار از جمله موضوع سنگ است.

وي افزود : اين نمايشگاه از نمايشگاههاي خوب كشور است كه هرساله برگزار مي‌شود و از وظايف ما است تا با حضور در كنار اين واحدها و شناسايي موانع ومشكلات ، آرايش آينده را براساس رفع اين مشكلات تنظيم كنيم كه در همين راستا مقرر شد نشست هايي با انجمن خوشه سنگ داشته باشيم.

مقيمي تصريح كرد : خوشه ها در بحث فعاليتهاي پاياني نبايد بعد از سه سال رها شوند و حتما بايد ساز و كار مشخصي براي آنها تدوين و مشخص شود كه در همين راستا به سازمان برنامه و بودجه پيشنهاد هم شده و در حال جمع بندي طرح مدلشون هستيم تا بتوانيم پروژه جديدي را به مجموع پروژه هاي توسعه خوشه ايي بعداز اتمام كار اضافه كنيم .

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزود : از جمله نكات اين موضوع ايجاد انجمن ملي خوشه ها است كه زمينه ساز تبلور دستاوردهاي  بهتر خصوصا در توسعه صادرات كه يكي از الزامات حيات صنعت است را انشالله دست پيدا كنيم.

 مديرعامل شركت شهرکهای صنعتی استان مركزي نيز در حاشيه اين نمايشگاه گفت : محلات قطب تولید سنگ در کشور است  و  316 شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضوردارند كه 15 شرکت خارجی از کشورهای چین، ایتالیا، ترکیه، هند و امارت و جمعی از تجار سنگ از کشورهای ترکیه، روسیه، چین، آذربایجان و پاکستان در یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران شرکت می کنند.

مصطفي آمره افزود :در این نمایشگاه بین المللی از انجمن سنگ پاکستان دعوت شده تا به عنوان خریدار حضور داشته باشد.

وي در ادامه گفت: انجمن سنگ پاکستان علاوه بر خرید محصولات موجود در نمایشگاه از معادن سنگ منطقه بازدید می کند تا فعالیت تجاری خود را با این معادن ادامه دهد.

مديرعامل شركت شهرکهای صنعتی استان مركزي تصريح كرد : افزايش صادرات سنگ از مهمترين الويت هاي نمايشگاه سنگ ايران است و در اين نمايشگاه آخرين دستاوردهاي حوزه سنگ هاي معدني وتزييني  وقطعات و لولزم سنگ بري و ساير صنايع وابسته به صنعت سنگ به ئنمايش گذاشته شد.

گفتني است يازدهمين نمايشگاه سنگ ايران از 17 تا 20 مهرماه سال جاري در 10كيلومتري جاده محلات به شهر نيم ور برپا شده است .

+تصاوير:

 


٠٨:٤٦ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٩٩١    /    تعداد نمایش : ٢٦٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: