چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اعتبارات بخش تولید در بودجه سال آینده افزایش خواهد داشت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اعتبارات بخش تولید در بودجه سال 1398 نسبت به بودجه امسال کاهش ندارد، بلکه متناسب با تغییر شرایط و افزایش هزینه‌های تولید، به‌طور قطع این میزان افزایش خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی ايزيپو، محسن صالحی‌نیا در جريان بازدید و نشست با شرکت‌های فنی و مهندسی مستقر در شهرک فنآوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی شمال شرق کشور در مشهد اظهار كرد: در تبصره 18 قانون بودجه امسال، منابعی برای حوزه‌های رونق تولید، بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات و خط تولید و طرح‌های نیمه تمام تولیدی اختصاص یافته است.

وی افزود: برخی منابع مالی نیز به‌صورت کمک‌های بلاعوض برای توسعه فنآوری، فضای کسب و کار و کلینیک‌های مشاوره‌ای مربوط به واحدهای تولیدی در بودجه لحاظ شده است.

مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های کلان اشتغال کشور، همین منابع مالی در تبصره 18 بودجه سال 1398 تکرار شده است که از منابع داخلی بانک‌ها، منابع صندوق توسعه ملی و یارانه سود تسهیلات تأمین می‌شود.

صالحي‌نيا بیان کرد: امسال 200 هزار میلیارد ریال توافقنامه از محل یارانه سود تسهیلات به بخش تولید اختصاص یافت که در سال آینده با توجه به نیازمندی‌های حوزه تولید، این مبلغ در بودجه پیش‌بینی شده است.

وی تصريح كرد: با توجه به افزایش هزینه‌های مرتبط با تولید و قیمت تمام شده آن، اعتبارات بخش تولید در بودجه سال آینده افزایش خواهد داشت که این اعتبارات به ترتیب برای تأمین سرمایه در گردش واحدها، اتمام طرح‌های نیمه تمام تولیدی، نوسازی ماشین‌آلات و خط تولید هزینه می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تأمین ارز واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید گفت: امسال حدود 14 میلیارد دلار از محل ارز حاصل از صادرات نفت و منابع بانک مرکزی به واردات کالاهای اساسی اختصاص یافته است.

صالحی‌نیا افزود: 28 ردیف کالایی در دسته‌بندی گروه‌های کالایی جزء اقلام اولویت‌دار برای تخصیص ارز درنظر گرفته شده است که برای واردات آن‌ها، ارز 4200 تومانی دولتی اختصاص می‌یابد و عرضه آن‌ها تا آخرین زنجیره تحت نظارت قرار می‌گیرد.

وي اضافه کرد: ارز لازم برای باقی کالاها مانند مواد اولیه تولید، ماشین‌آلات و دستگاه‌ها که در اولویت دوم قرار می‌گیرند، از طریق بازار ثانویه و سامانه نیما تأمین می‌شود.


١٠:٠١ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٣٧٠٧    /    تعداد نمایش : ١٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: