چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت : حمایت از شرکت های مولد در شهرک های صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ايران از حمایت از شرکت های مولد دارای فناوری و اشتغال‌زا در شهرکهای صنعتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومي ، صادق نجفی در حاشیه همایش راهکارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین المللی انرژی گفت: برای تأمین زمین شرکتهای تولیدی در شهرک ها ، ۵ درصد بهای اولیه در ابتدا دریافت می شود و ۵۰ درصد می توانند از مشوق ها استفاده کنند و همچنین از وام با اقساط ۶۰ ماهه بهره مند می شوند.

وی با تأکید بر حمایت از صنایع کوچک در بخش صنعت نفت، گاز و پتروشیمی گفت: با شناسایی حلقه های مفقوده این پیمانکاران به شرکتهای بزرگ متصل خواهند شد تا از ظرفیت آنها به طور کامل استفاده شود.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت با بیان اینکه ۹۲ درصد صنعت کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد، افزود: در بخش انرژی و در پایین دست بیش از ۹۷ درصد فعالیت ها در دست بخش خصوصی است.

وی درباره تامین مالی صنایع کوچک و متوسط گفت: در بودجه سال ۹۷ حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان برای گسترش صادرات در نظر گرفته شده که بخشی از این بودجه برای تقویت خوشه‌های صنعتی، برگزاری نمایشگاهها و آموزش واحدهای تولیدی استفاده خواهد شد.

 

وی افزود: در کشور در صنعتی مثل پوشاک ، فاصله بین تولید و فروشنده از 70 درصد سود این صنعت بهره مند می شود در حالیکه این عدد در دنیا ۲۸ درصد است و باید این مشکل را حل کنیم.

 

نجفی با اشاره به موانع برخی واحدهای تولیدی گفت: بخش خصوصی باید با شناسایی حلقه‌های مفقوده استفاده از فناوری آموزش و کاهش هزینه‌ها، بخشی از مشکلات را جبران کند.


٠٩:٢٢ - چهارشنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٣٨٤    /    تعداد نمایش : ٣٣٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: