چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر صنعت در گردهمایی معاونان صنايع كوچك شركت شهرک های صنعتی سراسر كشور: باید در شرایط کنونی لباس رزم اقتصادی پوشید

   

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاكيد بر لزوم تدوین سند توسعه صنایع کوچک و متوسط گفت: امروز کشور در شرایطی است که همه باید لباس رزم اقتصادی بپوشند و تا پای جان تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومي، «صادق نجفی»  در گردهمایی معاونان صنايع  كوچك شركت شهرک های صنعتی سراسر كشور ادامه داد: فضای کنونی که اروپا مقابل آمریکا ایستاده، فرصتی برای ایران است تا بتواند از آن برای اشتغال در کشور استفاده کند.

  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران   با تاكيد براينكه راه نجات کشورهای مختلف جهان در توسعه صنایع کوچک است و در ایران نیز باید این شرایط فراهم شود،افزود:«اگر قابلیت دستیابی به بسیاری از تولیدات وجود داشته باشد از تحریم ها هراسی نخواهد بود».

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاكيد براينكه به دنبال برنامه ای به عنوان سند توسعه صنایع کوچک و متوسط کشور هستیم ، خاطر نشان كرد: 25درصد هزینه ها صرف حمل و نقل و پشتیبانی (لجستیک) می شود که به مدیریت آن نیاز است.

وی افزود: 40هزار واحد از شهرک های صنعتی سراسرکشور  مستقر هستند  كه باید زمینه صادرات تولیدات آنها را فراهم کرد.

نجفی  همچنين با تاكيد براينكه نباید اجازه داد صنایع آب بر در مکان های فاقد منابع آبی ایجاد شود،خاطر نشان كرد:  مشکل دیگر ما بهره وری کم و فقدان فعالیت های تحقیق و توسعه است که مرکز مطالعات مدیریت صنعتی با امکانات بسیار و نیروهای متخصص قابلیت انجام این کار را دارد.

وي خاطر نشان كرد:  در حال حاضر 966 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب  در كشور وجود دارد که بیش از 800 واحد آن در حال بهره برداری است و نزدیک به 40 درصد صنایع کوچک و متوسط کشور در این مناطق مستقر شده اند.

کلینیک کسب و کار صنایع کوچک رونمایی شد

همچنين در اين گردهمايي طرح کلینیک کسب و کار صنایع کوچک با هدف شناخت چالش های واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال و تلاش برای رفع این مشکلات در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران رونمایی شد.

گفتني است با حضور صادق نجفی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در مرکز مطالعات سازمان مدیریت صنعتی به بهره برداری رسید و قرار است در همه استان ها اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی نيز در اين مراسم گفت: صنایع کوچک و شهرک های صنعتی پیشران توسعه صنعتی به شمار می روند و اگر بخواهیم موج صنعتی در کشور ایجاد کنیم، نقطه شروع آن بازسازی، احیا و بهبود همین بخش است.

ابوالفصل کیانی بختیاری با تاکید بر اینکه ایجاد توازن بدون توسعه خوشه های صنعتی امکان پذیر نیست، افزود: تلاش شده با هم افزایی و مشارکت مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این ارتباط مدلی را طراحی کنیم که اجرایی شدن آن نیازمند هم افزایی همه استان ها و دیگر سازمان های مرتبط است.

وی گفت: برای رسیدن به رونق اقتصادی، تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی باید کلینیک های کسب و کار را به ثمر برسانیم.

کیانی بختیاری اظهار داشت: برای موفقیت کلینیک های کسب و کار صنایع کوچک، از همه منابع موجود در اختیار سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، اشتغال روستایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، طرح اشتغال فراگیر در مناطق کمتر توسعه یافته و طرح کارورزی استفاده خواهد شد.

 معاون صنايع كوچك سازمان :صادرات 2ميليارد دلاري صنايع مستقر در شهركهاي صنعتي

گفتني است،فرشاد مقيمي معاون صنايع كوچك سازمان نيز در اين گردهمايي با اشاره به سياست ها و برنامه هاي سازمان در جهت توانمندسازي واحدهاي صنعتي كوچك گفت: واحدهاي كوچك و متوسط مستقر در شهركها و نواحي صنعتي در سال گذشته بيش از 2/3 ميليارد دلار صاردات داشتند.

وي از تشكيل 12 كنسرسيوم صادراتي در حوزه‏ هاي صنايع غذايي و خشكبار، محصولات پلاستيكي، سنگ، پوشاك و كفش با صادرات بيش از 390 ميليون دلارخبرداد وگفت:  5000 واحد صنعتی در سال گذشته  در نمایشگاههای داخلی و خارجی حضور داشتند.


١٩:٠٤ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٤١٧    /    تعداد نمایش : ٥٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: