چاپ        ارسال به دوست

معاون توسعه مديريت ،منابع و استان ها:ایجاد اشتغال وابسته به توسعه و رونق صنعت است

معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: ایجاد اشتغال وابسته به توسعه و رونق صنعت است.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز، محمدعلی عزیز محمدی در جمع مدیران و معاونان شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال، سال حمایت از کالای ایرانی نام گرفته بنابر این رسالت و تکلیف سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرکهای صنعتی بیشتر و گسترده تر گردیده است.
وی با بیان اینکه امروزه اغلب خانواده‌ها درگیر بحث بیکاری می باشند اظهار داشت: بحث اشتغال موضوعی نیست که به راحتی از کنار آن گذشت بلکه لازمه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری منوط به توسعه و رونق صنایع می باشد.
عزیز محمدی با تاکید بر اینکه بیش از 90 درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهد، گفت: در چند سال گذشته دولت از طریق سازمان های توسعه ای خود اقدام به سرمایه گذاری می کرد ولی هم اینک در دولت توان چنین سرمایه گذاری هایی وجود ندارد؛ ضمن اینکه در این گونه سرمایه گذاری ها بهره وری پایین بوده و عملا کشورهای پیشرفته و صنعتی به سمت اقتصاد آزاد روی آورده‌اند.
معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به اینکه فضا باید برای حضور سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم شود اظهار داشت: برنامه های سازمان هم اینک بر مبنای دو محور اساسی یعنی سرمایه گذاری جدید و نوسازی صنایع تدوین گردیده است.
این مقام مسئول تاکید کرد: برنامه مقام عالی وزارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، بازگرداندن 31 هزار واحد صنعتی راکد به چرخه تولید مجدد می باشد و این برنامه بر مبنای برش استانی است و شرکت شهرکها صنعتی استان ها باید تلاش خود را در این زمینه بیشتر نمایند.
وی اضافه کرد: سرانه اشتغال از طریق نوسازی کاهش می یابد و با سرمایه گذاری کمتر نتایج بهتر و بیشتری می گیریم.
عزیزمحمدی سرمایه گذاری های خصوصی راکد را جزو سرمایه های ملی دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه راکد بودن این سرمایه ها به ضرر کشور تمام می شود بنابر این باید در محور نوسازی صنایع و راه اندازی این واحدها با حداکثر ظرفیت اقدام کنیم.
معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران نوسازی را شامل دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری دانست و گفت: هم اکنون حدود 15 درصد از واحدهای راکد نیازمند نوسازی از نوع سخت افزاری می باشد و در 85 درصد دیگر نیازمند نوسازی نرم افزاری از قبیل بحث توجه به بازار، کاهش قیمت تمام شده، توجه به فرهنگ و نیاز مشتری و... هستیم.
وی بحث بازار را مهم تر از تولید دانست و عنوان کرد: متاسفانه تعداد قابل توجهی از تولید کنندگان توجهی به بازار ندارند و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با توجه به اینکه یک سازمان توسعه‌ای است باید در این گونه مباحث به صورت جدی ورود نماید.
عزیز محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سازمان توسعه ای باید چابک باشد، گفت: بحث آموزش کارکنان یکی از مهم ترین مسایل و برنامه های سازمان می باشد و سعی می کنیم با بالا بردن توانمندی های پرسنل، بهره وری را افزایش دهیم و در کنار آن نسبت به تغییر فرهنگ سازمانی تلاش نماییم.
وی البرز را جزو استانهای پیشرو در زمینه سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: هم اکنون نرخ بیکاری در این استان نسبت به میانگین کشوری خوب  است و باید تلاش شود تا ظرف چند سال آیندهمشكل اشتغال در اين استان برطف گردد.
در ادامه محمد امين بزازپوري فرشي سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز كه قبل از اين معاون برنامه ريزي و توسعه پشتيباني و منابع انساني شركت شهركهاي صنعتي البرز بودند با ارایه گزارش اجمالی از اقدامات صورت گرفته توسط این شرکت اظهار داشت: خوش‌بختانه در چند سال اخیر سرمایه گذاری های خوبی در استان صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز با ایجاد زیرساخت های لازم در شهرکهای صنعتی و اجرای سایر برنامه های حمایتی همواره در کنار سرمایه گذاران و واحدهای محترم صنعتی و تولیدی بوده و این تلاش با جدیت ادامه خواهد داشت.

در پايان معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و سرپرست شركت شهركهاي صنعتي استان البرز از واحد توليدي آبا طعم پرشين (چي توز) كه با اشتغالزايي 1200 نفر به صورت مستقيم در شهرك صنعتي نظرآباد  . و همچنين واحد توليدي  ادوات كشاورزي  در شهرك صنعتي هشتگرد بازديد نمودند.


١٣:٢١ - دوشنبه ٧ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٥٠٧    /    تعداد نمایش : ٤٨٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: