چاپ        ارسال به دوست

درنشست مشترك معاون وزير صنعت ، معدن وتجارت با معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه تاكيد شد: حمايت قضايي از صنايع كوچك

درنشست مشترك معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك وشهركهاي‌صنعتي ايران با معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه  بر حمايت قضايي از صنايع كوچك تاكيد شد.

به گزارش روابط عمومي ، در جهت حمايت قضايي وحقوقي از صنايع كوچك مقررشد؛ كارگروهي متشكل از نمايندگاني از سازمان صنايع كوچك وشهركهاي صنعتي ايران و معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه با محوريت شناسايي چالش هاي قضايي موجود  و احصاء مشكلاتي نظير مسائل ثبتي واحدهاي صنعتي ، اسناد تفكيكي شهركهاي صنعتي ، بررسي وضعيت قراردادهاي فسخ شده و... تشكيل  شود.

همچنين  مقررشد ؛ پس از شناسايي موانع موجود واحصاء راهكارها  تفاهم نامه مشتركي در جهت حمايت قضايي از واحدهاي صنعتي كوچك با همكاري هر دو مجموعه تهيه و در آينده اي نزديك به امضاي طرفين برسد. حضور نمايندگاني از سازمان در جلسات آتي قوه قضاييه نيز از ديگر مصوبات اين نشست مشترك بود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه : شناسايي صنعتگران  واقعي با هدف رفع دغدغه هاي قضايي

 محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در اين نشست با اشاره محورهاي موردتاكيد مقام معظم رهبري   در جهت تحقق اقتصاد مقاومتي گفت: شناسايي صنعتگران واقعي و رفع دغدغه هاي قضايي آنان از برنامه هاي قوه قضاييه است.

 وي حمايت قضايي وحقوقي از صنايع را مورد تاكيد قرار داد و گفت:ارتباط توليد و قضا بايد در سراسر كشور بيش از گذشته تقويت شود تا دغدغه ها صنعتگران واقعي با سرعت بيشتري شود.

الفت توجه به توانمندسازي روستاها و تلاش در جهت مهاجرت معكوس به روستا ها نيز از برنامه هاي مورد تاكيد اين مجموعه مي باشد.

معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه با بيان اينكه روستاها بايد مولد و اقتصاد محور باشند نه محلي براي تفريح خاطر نشان كرد: مقام معظم رهبري نيز بر توانمند سازي روستايي تاكيد دارند و معتقدند اقتصاد روستايي بايد داراي توجيه اقتصادي باشد وافراد بتوانند با فعاليت هاي متعدد در روستا ها عزت خود را حفظ نمايند.

 

معاون وزير صنعت ، معدن وتجارت : سهم 92 درصدي صنايع كوچك از صنايع كل كشور

صادق نجفي نيز در اين نشست ضمن تشريح سياست هاي حمايتي سازمان صنايع كوچك وشهركهاي صنعتي ايران ، رفع موانع و مشكلات معيشت مردم را ازدغدغه هاي  مقام معظم رهبري ونظام برشمرد و خاطرنشان كرد: حمايت از واحدهاي صنعتي كوچك با همكاري همه دستگاه هاي اجرايي در رفع اين دغدغه موثر بوده و زمينه ساز ايجاد رونق در فضاي كسب وكار خواهد بود.

معاون وزير صنعت ، معدن وتجارت در ادامه با اشاره به استقرار84 هزار واحد صنعتي در سراسر كشور و سهم 92 درصدي صنايع كوچك از صنايع كل كشور افزود: حمايت از  توسعه واحدهاي صنعتي كوچك وايجاد زير ساخت هاي عمراني نظير آب ،برق و.... از ماموريت هاي اصلي سازمان بوده و برنامه هاي متعددي در اين راستا در حال اجرا است.

نجفي با تاكيد براينكه بايد امكانات و توانمندي هاي يكديگر را در كنارهم قرارداد تا بتوانيم موانع و مشكلات پيش رو را مرتفع كرد، خاطر نشان كرد: در حال حاضر 41هزار واحد صنعتي با اشتغالي بالغ بر 820 هزار نفر در شهركها ونواحي صنعتي مشغول به فعاليت هستند كه  از اين ميزان  هزار و 94 واحد توانستند محصولات خود را به ساير كشور ها صادر نمايند.

مديرعامل سازمان صنايع كوچك وشهركهاي‌صنعتي ايران در پايان بهبود وضعيت فضاي كسب وكار  را  مستلزم  تعامل و همكاري همه نهادها عنوان كرد و گفت:  اولويت سازمان در حال حاضر حمايت  از صنايع كوچك است كه در اين راستا افزايش صادرات  محصولات واحدهاي صادراتي به 3 ميليارد دلار در سال جاري در دستور كار قرار گرفته است.

نجفي توسعه اشتغال روستايي و مهاجرت معكوس از شهر به روستا را از ديگر برنامه هاي مهم اين مجموعه برشمرد.

  

 


١٣:٣٤ - دوشنبه ٧ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٥٠٨    /    تعداد نمایش : ٤٦٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: