چاپ        ارسال به دوست

مديرعامل سازمان صنايع كوچك در نشست مشترك با رئيس اتاق بازرگاني ايران خواستار شد: تسريع در اجراي تفاهم نامه ISPX با محوريت حمايت از صنايع كوچك

در نشست مشترك معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران و رئيس اتاق بازرگاني صنايع ، معادن و كشاورزي ايران بر اجراي تفاهم نامه مشترك درخصوص پروژه توسعه نظام مبادلات پيمانكاري فرعي ايران(ISPX) تأكيد شد.

 به گزارش روابط عمومي، پروژه توسعه نظام مبادلات پيمانكاري فرعي((Subcontract Partnership eXchange) يكي از برنامه هاي توسعه صنعتي در حوزه صنايع كوچك و متوسط مي باشد كه برخي از كشورها به آن پرداخته اند. در اين مدل تمركز بر روي توسعه صنايعي مي باشد كه فعاليت آنها بصورت پروژه اي بوده و قطعات و تجهيزات مورد نياز صنايع بزرگ را توليد مي كنند. سازمان صنايع كوچك اجراي اين برنامه را با انتخاب 10 استان صنعتي كشور، از سال 1396 آغاز نمود و پس از انجام مطالعات ميداني، 8 حوزه كاري شامل:

 شامل قطعات خودرو، تجهيزات صنايع نفت گاز و پتروشيمي، تجهيزات صنايع ريلي، تجهيزات صنايع فلزي و فولادي، تجهيزات صنايع معدني،‌تجهيزات صنايع برق و نيروگاهي، تجهيزات و ماشين آلات كارخانه اي و ادوات كشاورزي

به عنوان حوزه هاي فعاليت در پروژه ISPX انتخاب گرديد.

به منظور هم افزايي در اجراي اين پروژه، تفاهم نامه اي بين سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران و اتاق بازرگاني صنايع معادن و كشاورزي ايران در زمستان سال 96 منعقد گرديد و مقرر شد ضمن فعال شدن دبيرخانه ISPX در اتاق ايران، طرفين با تشكيل شوراي راهبردي پروژه، اجراي مفاد تفاهم نامه مشترك را تسريع نمايند.

معاون وزير صنعت معدن و تجارت: از اجراي پروژه ISPX بخش قابل توجهي از صنايع كشور منتفع خواهند شد

صادق نجفي معاون وزير صنعت،معدن و تجارت در نشست مشترك ضمن تشريح اهميت و جايگاه صنايع كوچك و متوسط در دنيا و ايران، اجراي پروژه ISPX و توسعه خوشه هاي صنعتي را از اهم برنامه هاي اين سازمان در جهت تقويت و رشد  صنايع كوچك عنوان كرد.

وي ضمن توجه به پروژه ISPX با يك رويكرد ملي، ابراز اميدواري نمود كه اين پروژه مي تواند صنايع زيادي را تحت پوشش خود قرار دهد.

مديرعامل سازمان صنايع كوچك وشهركهاي صنعتي ايران بر اجراي تفاهم نامه مشترك با اتاق بازرگاني و تشكيل شوراي راهبردي پروژه  كه در متن تفاهم نامه همه به آن اشاره شده است ، تأكيد كرد.

رئيس اتاق بازرگاني ايران: اتاق بازرگاني توجه به صنايع كوچك و متوسط را امري مهم مي داند

غلامحسين شافعي هم در اين جلسه مشترك  ضمن تأكيد بر اهميت صنايع كوچك و متوسط، حضور آقاي نجفي در سازمان صنايع كوچك را فرصت خوبي براي همكاري دو مجموعه برشمرد و ابراز اميدواري كرد   پروژه ISPX بتواند مقدمه اي براي همكاري هاي ديگر هم قرار گيرد.

شافعي در اين نشست ازآمادگي كامل اتاق ايران براي اجراي پروژه ISPX در سطح ملي خبرداد.    


١٢:٥٠ - سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٥١٠    /    تعداد نمایش : ٥٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: